slide-pecky2015.jpgslide-pecky2017.jpgslide-pecky2019.jpgslide-pecky2021.jpgslide-pecky2021b.jpgslide1.jpgslide2.jpgslide2013.jpgslide2013m.jpgslide2014.jpgslide3.jpg

Traťové rekordy

Traťové rekordy 1980 - 2023:

 

Kategorie: Jméno r.nar. oddíl čas rok
Muži A NGIMBA J. Ezekiel 1986 AK Kroměříž 0:29:00 2009
Muži B ŠTEFKO Robert 1968 AK Kroměříž 0:30:52 2008
Muži C ŚTEFKO Robert 1968 Štefko Running Team 0:33:07 2018
Muži D SMRČKA Miloš 1954 BK Říčany 0:34:35 2016
Muži E1 LIBRA Jiří 1935 LBC Nové Město n/Met. 0:40:00 2007
Muži E2 JANTSCH Vítězslav 1935 LIAZ Jablonec nad Nisou 0:53:42 2015
Ženy F VRABCOVÁ NÝVLTOVÁ Eva 1986 PSK Olymp Praha 0:33:51 2018
Ženy G KAMÍNKOVÁ Petra 1973 AK Olomouc 0:34:43 2016
Ženy H KAMÍNKOVÁ Petra 1970 Svatý Kopeček 0:35:46 2018
Ženy J KRCHÁKOVÁ Alena 1957 AC Moravská Slavia Brno 0:41:55 2013
Ženy K POKORNÁ Věnceslava 1948 AC Kovošrot Praha 0:47:57 2013
Add a comment

Otázky a odpovědi

Je potřeba děti přihlásit předem?

Ne, děti se přihlašují až na místě v den závodu. Presentace bude probíhat ve sportovní hale od 8:00 hod. Děti neplatí žádné stratovné. Startovní číslo se připevňuje dopředu na hruď, tak aby bylo celé jasně viditelné.

 

Mohu se plně spolehnout na časy startů?

Hlavní závod bude odstartován ve 12:00 hod., proto na závod přijeďte v dostatečném předstihu. U časového rozpisu mládeže a lidového běhu se mohou časy posunovat, podle počtu dětí. Při menším počtu dětí může dojít ke sloučení startů kategorií. Přesto se budeme snažit časový rozpis dodržet.

 

Kolik dětí budete vyhlašovat?

Na pódium pozveme první 3, které odměníme medailí a věcnou cenou.

 

Co mám vyplnit v přihlášce v kolonce klub/město, když nejsem v žádném klubu?

Pokud nejste registrován v žádném klubu nebo spolku, do kolonky můžete napsat obec kde bydlíte, nebo můžete uvést název společnosti ve které pracujete. Je to vždy lepší než nechat kolonku prázdnou.

 

Lze uhradit startovné ze slovenského bankovního účtu?

Ano, lze. Pro zasílání plateb v EUR ze Slovenska do ČR je třeba zadat číslo účtu ve formě IBAN, kdy ten je pro náš účet:  CZ69 2010 0000 0022 0069 9345. U mezinárodních plateb je potřeba zadat ještě BIC kód (SWIFT), což je mezinárodní kód banky. zde FIOBCZPPXXX.   Dále k platbě vyplňte Variabilní symbol a Specifický symbol, tyto udáje by jste měli obdržet v pokynu pro platbu, po vyplnění registrace. Platbu proveďte v eurech, kdy aktuální devizový kurz naleznete na www.fio.cz. Kurz vyberte pro Vás ten méně výhodný a radši zaokrouhlujte výslednou platbu nahoru, případně napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Po provedení platby určitě na tento email napište a informujte o platbě, aby došlo k ruční kontrole úhrady.

 

 

 

 

Add a comment

Poděkování aneb velká lekce pokory

34. ročník za námi, a tak pravděpodobně většina z vás otevírá nedočkavě tyto stránky za účelem důkladného prozkoumání výsledkové listiny. V sobotu na startovní čáře by mě ani ve snu nenapadlo, že svůj čas ve výsledcích letos nenajdu. Po letech běhání a zdolání několika půlmaratónských tratí i samotného maratonu jsem byla léta přesvědčena, že 10 km musí relativně trénovaný běžec zdolat, i kdyby je měl doplazit…

Add a comment

Číst dál: Poděkování aneb velká lekce pokory

Historie

Pecky10km 2012 Ondřej Fejfar Historie  Pečecké desítky

 

Vznik

Historii závodu se začala psát již v roce 1975, kdy skupina mládežníků ze ZPA Pečky přišla s myšlenkou uspořádat v rámci oslav Vítězného února 1948 běžecké závody. V prvních ročnících závodily převážně děti na kratších tratích a mílaři. Jejich závod měřil 3km. Účast nebyla příliš velká a vítěztví většinou získal některý z vojáků sovětské posádky z Milovici. První ročník závodu na 10km se konal 23.2.1980. Hlavním organizátorem se stal Jarda Kvaček, ke kterému pomáhal Jiří Katrnoška. Protože oba současně i závodili pomáhali zvládnout a organizovat hladký průběh závodu i svazáci ze ZPA Pečky. Na start prvního ročníku se postavilo pouhých 8 závodníků. Vítězem se stal tehdy nadějný místní běžec František Vrba, který dokázal po vítězství mezi mílaři na trati 3200m vyhrál i 10km za 35:05 minut. Do dnešních dne je to jediný pečecký atlet, který dokázal v závodě na deset kilometrů zvítězit.

Vítězem druhého ročníku se stal maratónský reprezentant Viktor Mladěnka. Tento atlet, ač závodil za Liaz Jablonec, žil v Sadské, Záhy však emigroval do Kanady. Zajímavostí jisté je že Jarda Kvaček s ním absolvoval nejeden vytrvalecký trénink. Tyto kvalitní tréninky dokázal později zůročit a vylepšil si v roce 1982 v Pečkách osobní rekord na 10 km na 33.28minut.. Tímto časem skončil na výtečném čtvrtém místě. Také vítězové v následujích letech byli převážně špičkoví závodníci Československa. Pavel Broum, reprezentoval republiku v maratónu, Standa Tábor na tratích do 10km, Vašek Pátek na 3km překážek. Závod postupně získaval na popularitě. Jelikož s rostoucí účastí již nebylo možné organizačně zvládnut na poměrně krátkém osmset metrovém okruhu v parku regulérní průběh závodu, přesunulo se několik dalších ročníků do terénu v okolí parku. Okruh o délce 2km vedl částečně po poli u rybníka a závod se stával krosem a tak pořadatelé   opět vrátili závod do parku. Desátého ročníku v roce 1989 se zúčastnilo ve všech kategoriích 229 atletů.

Listopad 1989

Listopadové události v roce 1989 významně ovlivnily i náš závod. Došlo k jeho přejmenování z Běhu Vítězného února na Pečeckou desítku, termín se každoročně posunul na druhou sobotu v březnu. Pro běžce tbyl březnový termín daleko výhodnější a to především z hlediska příznivějších klimatických podmínek. Vždyť několik předcházejících ročníků se běželo na sněhu při teplotách hluboko pod bodem mrazu. Záštitu nad závodem převzal městský úřad. Organizace závodu nadále spočívala v devadesátých letech především na Jardovi Kvačkovi, který vždy dokázal vytvořit pro běžce takřka domácí prostředí. Několik dalších ročníků proběhlo bez závodů mládeže s účastí okolo 80ti závodníků.

Nová trať

Významným se stal rok 1995, kdy byl poprvé překonán počet 100 startujících. Vítězem se stal Pavel Klimeš, který v době nejlepší formy zaběhl 10km těsně nad 28minut. Historickým mezníkem se stal rok 1996, kdy trať závodu definitivně opustila park a přesunula se na silnici. Pro 17. ročník byl zvolen start před hasičskou zbrojnicí, trať vedla směrem na Ratenice a Vrbovou Lhotu, kde byla u rybníka otočka. Vítězem tohoto ročníku se stal olympionik Jan Pešava. Následující rok byla provedena menší úprava tratě. Opět se vybíhalo z parku směrem na Ratenice, Vrbovou Lhotu. Před Vrbovou Lhotou běžci zatočili vpravo, zdolali železniční nadjezd a po 300 metrech následovala otočka zpět. Ale ani tato trať se nezdála organizátorům ideální a tak se trať pro rok 1998 opět měnila. Start byl opět v parku, z Ratenic se běželo směrem na Cerhenice, kde byla u železničního přejezdu na Sokoleč otočka. Takto zvolená trasa závodu byla následně přesně změřená a běžci ji absolvují do současnosti.

Úmrtí

Smutným dnem v historii běhu se stalo datum 2.října 2000, kdy podlehl zákeřné nemoci Jarda Kvaček. V pozici hlavního organizátora vytřídal Jardu Kvačka Jiří Katrnoška, kterému začal pomáhat s organizací především Petr Lhota. Po více než deseti letech se v roce 2021 opět uskutečnily závody mládeže. Mezi nejzdařilejší Pečecké desítky se zapsal 22. ročník. Závod nesl poprvé ve svém názvu jméno Jaroslava Kvačka. . Na startu hlavního závodu stálo 131 závodníků. Ideální počasí umožnilo Pavlu Faschingbauerovi překonat vynikajícím časem 29:26, traťový rekord. Rekord překonal i nejrychlejší čtyřicátník Petr Klimeš, padesátník Josef Stolařík a sedmdesátník Antonín Leheček. Mezi ženami zvítězila v novém rekordu 34:50 Jana Klimešová. Podařilo navýšit finanční odměny pro nejlepší závodníky. Stejně jako v minulých letech proběhlo po vyhlášení výsledků v základní umělecké škole pro běžce byla vylosována tombola. Výhry do ní věnovali obchodníci a podnikatelé z Peček a okolí.

Nové zázemí

V roce 2002 při 23 ročníku nám poprvé posloužila pro zázemí závodu nová sportovní hala. Hlavnímu závodu přálo celkem počasí a tak si do Peček našlo cestu rekordních 176 závodníků. Padly traťové rekordy ve třech veteránských kategoriích. Vítězem hlavního závodu se stal bulhar Ivan Čotov. Čtyřia-dvacátý ročník nebyl ničím vyjimečným. Snad jen tím, že startovalo 159 závodníků, zvítězil odchovanec kolínské atletiky Zdeněk Pichl,Jiří Čivný v padesátnících a Jan Buchar v sedmdesátnících překonali traťové rekordy. Jubilejní 25. ročník za účasti 167 běžců vyhrál Pavel Faschingbauer.Šestadvacátý ročník poznamenala nepřízeň počasí, proto i výsledné časy byly slabší. Sněhová kalamita den před závodem odradila hodně pravidelných účastníků a tak na start v březnu 2005 dorazilo "pouhých" 120 vytrvalců.Zvítězil Honza Bláha. Stejný běžec zvítězil i v následujícím 27.ročníku. Mezi ženami obhájila Jana Klimešová. Účast kvalitní a vysoká - 176 startujících vyrovnalo rekord přihlášených z roku 2002. V následujícím 28. ročníku odstartovalo přes deštivé počasí tehdy rekordních 230 atletů. Z celkového prvenství se radoval Polák Artur Blasinski v průměrném čase 30:55. S protivětrem, který běžce od otáčky v Cerhenicích do Peček tradičně potrápí neměl problémy sedmdesátník Jiří Libra, který uběhl desetikilometrovou trať za výborných 40 minut a překonal rekord ve své kategorii. Další 29. ročník byl opět rekordní co do účasti 285 běžců.Cílem jako první proběhl čerstvý veterán Robert Štefko v čase 30:52. O dva traťové rekordy se postarali čtyřicátník Robert Štefko a v kategorii nad 50 let Miloš Smrčka.

MIZUNO

Zlatým písmem se zapsal do historie 30. ročník, který se konal v roce 2009. Zavody se staly poprvé součástí poháru MIZUNO CUP a rovněž byly současně i mistrovstvím České republiky veteránů. Tento ročník se může pochlubit několika rekordy. Cílem mládežnických závodů proběhlo 177 dětí což je nejvíce v historii, rekordem byla i účast 438 dospělých. Téměř ideálního běžeckého počasí využil vítěz závodu tanzániec Jafari Ezekiel Ngimba k vytvoření nového traťového rekordu, který má hodnotu rovných 29 minut. Z času Pavla Faschingbauera z roku 2001 srazil tento drobný afričan 26 vteřin. Z celé řady pozoruhodných veteránských výkonů vyčnívá čas pětapadesátiletého Miloše Smrčky z BK Říčany, který zdolal desetikilometrovou trať za 33:13. Nepříznivé počasí poznamenalo výkony na 31. ročníku v roce 2010, kdy nikdo z 382 vytrvalců nepokořil žádný traťový rekord. Vítězem v kategorii mužů se stal Petr Pechek, ženy vyhrála Olga Firstová.

V roce 2011 v 32. ročníku celkově zvítězil opět Robert Štefko, který v tomto roce oslavil již 43 narozeniny a je v historii závodu nejstarším vítězem hlavní kategorie. Rekord co do účasti padl v Pečecké desítce konané v roce 2013, kdy startovalo v hlavním závodu 819 dospělých. Vítězové Ondřej Fejfar a Petra Kamínková traťové rekordy neohrozili. Ceny vítězům předávala medailistka z HMS v atletice, čtvrtkařka Jitka Bartoníčková

Rekord

V  pětatřicáté Pečecké desítce, která se uskutečnila v roce 2014 odstartovalo do závodu  rekordních 1100 běžců. Vítězný Keňan Kiprono Metto časem 29:22 po několika letech opět zaběhl výkon pod 30 minut.  Traťový rekord 34:15 padl v kategorii žen  přičiněním Moniky Preibischové. K závodům mládeže nastoupilo rekordních 200 dětí. Ceny nejlepším předával olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda. Rok 2015 se zapsal do historie úspěšným atakem na rekord proběhnuvších závodníků cílem, kde jich časomíra zaznamenala 1100. Pozornosti se rovněž těšil  výkon a traťový rekord slovenské běžkyně z Košic Katariny Berešové 34:11 v hlavní kategorii žen. Běžce z osmi zemí, provázelo chladné počasí v době startu byly pouhé 3 stupně. Mezi muži zvítězil Lukáš Kourek. V roce 2016, kdy proběhl 37. ročník do Peček dorazilo 977 běžců, v hlavní kategorii zvítězil keňan Joel Mwangi v čase 29.12 ženy vyhrála také keňanka BettyChepleting v čase 34.10 která překonala tra´tový rekord z předchozího ročníku o jednu vteřinu. Výtečný výkon předvedl i dvaašedesátiletý Miloš Smrčka, který proběhl cílem celkově 39. Jeho dosažený čas 34:35 byl traťovým rekordem této věkové kategorie. 38.ročník 2017 zaznamenal účast 944 běžců, opět zvítězil keňan Joel Mwangi, který časem 29:02 těsně zaostal za traťovým trekordem, ženy vyhrála v traťovém rekordu 34:03 pozdější medailistka z mistrovství evropy v maratonu Eva Vrabcová Nývltová. 39.ročník v roce 2018 přinesl účast 857 běžců. Závod odstartovala světová rekordmanka v běhu na 800 m Jarmila Kratochvílová. Cílem proběhl jako první Jan Janů a Eva Vrancová Nývltová, která časem 33:51 opět posunula rekord závodu.

40

Jubiljní 40. ročník v roce 2019 zaznamenal účast 913 běžců, mezi muži byl nejrychlejší keňan Kipkorir Biwot Wycliffe, kategorii žen ovládla keňanka Gashine Genet. Problémy s větrem bývají v Pečkách často, ovšem, to co zažili běžci v tomto roce bylo mimořádné. Závodům to ublížilo, protože konkurence byla velmi dobrá a čekalo se, že při příznivých povětrnostních podmínkách budou atakovány traťové rekordy v obou hlavních kategoriích.

Problémy s Covidem

41. ročník, který se měl konat v roce 2020 byl z důvodu koronavirové epidemie na poslední chvíli pořadateli z rozhodnutí vlády ČR zrušen, stejně dopadl i plánovaný náhradní termín 28. října 2020 a poté i březnový termín v následujícím roce 2021, přesto se pořadatelé nevzdali a desítka se v tomto roce uskutečnila v netradičním termínu 28. října, účast byla oproti minulým letům výrazně slabší, pouhých 371 běžců. Mezi nimi byl nejrychlejší v čase 30:34 Jiří Homoláč a ukrajinka Maryna Niemczenko v čase 35:03. V roce 2022 zaznamenali pořadatelé účast 461 běžců. Prvenství si z Peček odvezl triatlonista Jan Volár, jeho výsledný čas byl 31:06, v ženách se z prvenství radovala Gabriela Vajgertová v čase 35:45.

Toto bylo ohlédnutí za historií závodu,který se stal co do úrovně a kvality největší sportovní akcí roku v Pečkách. Všem, kteří se o zdar tohoto závodu zasloužili patří slova díků a uznání.

V Pečkách 22.10.2022          

Jiří Katrnoška

Add a comment

CENY

Finanční odměny 44. ročníku Pečecké desítky konané v sobotu 9. března 2024:

Muži ABS
 1. 6.000 Kč
 2. 3.500
 3. 2.500
 4. 1.200
 5. 800
 6. 700
 7. 600
 8. 500
Muži B
 1. 1.600
 2. 1.000
 3. 800
 4. 600
 5. 500
Muži C
 1. 1.200
 2. 1.000
 3. 800
 4. 600
 5. 500
   

Muži D

 1. 800
 2. 600
 3. 500
Muži E1
 1. 800
 2. 600
 3. 500
 Muži E2
 1. 800
 2. 600
 3. 500
Ženy ABS
 1. 6.000
 2. 3.500
 3. 2.500
 4. 1.200
 5. 800
 6. 700
Ženy G
 1. 1.200
 2. 800
 3. 500
Ženy H
 1. 800
 2. 600
 3. 500
Ženy J
 1. 800
 2. 600
 3. 500
 Ženy K:
1.   800
2.   600
3.   500

Soutěž TEAMŮ:

1-3. věcné ceny

 Pečecký běžec:

- muži

- ženy

1-3. místo pamětní pohár

 

Uvedené odměny jsou v Kč.

Za překonání absolutního rekordu u mužů i žen je vypsána prémie od starosty města Peček v hodnotě 3.000 Kč. Překonání rekordu v ostatních kategoriích hlavního závodu bude odměněno částkou 1000 Kč. Závodník má nárok na odměnu dle kategorie ve které je přihlášen. Nevyzvednuté odměny v den závodu propadají ve prospěch pořadatele.

Add a comment

ČASOVÝ ROZPIS

rozpis

ČASOVÝ ROZPIS pro rok 2024:

 

Otevření presentace pro mládež:        8:00

 

Časy startů:

-----------------------------------------

400 m

Minižákyně (roč. 2013...14):                       8:45

Minižáci (roč. 2013...14):                            8:50

Starší dívky (roč. 2015...16):                       9:00

Starší kluci (roč. 2015...16):                       9:05

-------------------------------------------

200 m

Mladší dívky (roč. 2017...18):                      9:15

Mladší kluci (roč. 2017...18):                       9:20

Děvčata (roč. 2019...20):                             9:25

Chlapci (roč. 2019...20):                              9:30

--------------------------------------------

Otevření presentace pro hlavní závod na 10 km:     9:30

--------------------------------------------

60 m

Nejmenší s rodiči holky (roč. 2021...23):    9:40

Nejmenší s rodiči kluci  (roč. 2021...23):     9:45

 --------------------------------------------

800 m

Mladší žákyně (roč. 2011...12):                  9:55

Mladší žáci (roč. 2011...12):                       9:55

-------------------------------------------

1609 m

Starší žákyně (roč. 2009...10):                   10:00

Starší žáci (roč. 2009...10):                        10:00

Dorostenci (roč. 2006...2008):                    10:00

Dorostenci (roč. 2006...2008):                    10:00

-------------------------------------------

 

-------------------------------------------

Vyhlášení proběhne po doběhu poslední kategorie mládeže přibližně od 10:15 hodin, pro nejlepší tři  jsou připraveny medaile, dále věcné ceny a diplomy.  Vyhlašujeme vždy první tři.

Kategorie mládeže startující v časech 9:55 resp. 10:00 hod. mají společný start.

-------------------------------------------

Ukončení presentace na hlavní závod:       11:00
přesto se budeme snažit, případné opozdilce zaregistrovat, ale půjde to jen v případě rozumného počtu a bez garance do 11:30.

-------------------------------------------

Start hlavního závodu:                                     12:00

---------------------------------------------

Vyhlášení vítězů, ocenění a zakončení závodu:  13:20 - 14:30

 

Pořadatel si vyhrazuje právo na případný časový posun.

Add a comment

Partneři

peckyznak202

mizuno4

Sportovní obuv a oblečení.
levelsportlogo
Pro lidi, co vědí, co chtějí.
kenastNOVe logo bar
Obchodní firma s kancelářskou technikou - "Ušijeme Vám na míru" jakékoli vybavení.
podlipansko-logo cr
Region Podlipansko se nachází ve Středočeském kraji na území okresů Kolín a Nymburk. Zahrnuje území tří svazků obcí a jednoho města. Úrodná venkovská oblast odedávna bohatě zemědělsky využívaná představuje jakýsi "most" mezi Polabím a Posázavím.
loKOBRA
Výroba forem.
Bertrams - logo
...odvod spalin vyřešíme za Vás.
sportgroup
Společnost SportGroup.cz patří k největším agenturám v České republice specializující se na sportovní marketing a organizaci sportovních akcí všech kategorií včetně těch na špičkové úrovni.
vinarsvivondraklogo
Vinařství Vondrák Mělník www.vino-melnik.cz - výroba a prodej přívlastkových vín z vlastních mělnických vinic“
 
postrizinske-pivo2
Postřižinské pivo, nápoj pro každého.
Pivovar vaří 6 druhů světlých piv, 2 piva tmavá a speciální. Každý si zde najde svoje oblíbené pivo.
 
jirivana-logo internet - televize - telefon
skolilovakvetiny2
Květiny ke každé příležitosti.
 
elevenlogo
ELEVEN Sportswear patří k předním českým výrobcům zakázkového sportovního oblečení a doplňků pro cyklistiku, triatlon, běh a atletiku, běžecké lyžování i volný čas.Naše portfolio produktů, které prochází neustálou inovací, zahrnuje cyklistické dresy, kalhoty, kombinézy, vesty, bundy, návleky, čepice, ponožky a celou řadu dalších výrobků a doplňků.
lucebnizavodylogomale
Česká firma s historií od roku 1871. Firma  vyrábí a nabízí výrobky stavební a průmyslové chemie, především na bázi silikonů. Název LUKOPREN  je dnes již legendou a prověřenou kvalitou v oblasti jednosložkových a dvousložkových silikonových tmelů a kaučuků. Stejně tak silikonové hydrofobizační přípravky LUKOFOB směřující do stavebnictví a silikonové laky LUKOSIL s nezastupitelným místem v průmyslu nátěrových hmot, elektrotechnice a strojírenství .
logo svet behu
Vše o běhu - běžecké trasy, termínovka, tréninky, plány, osobnosti, výživa, zdraví, vybavení
logoceskosportuje Česko sportuje je projekt na podporu zdravého životního stylu v ČR. Zahrnuje osvětovou kampaň, vlastní sportovní aktivity Českého olympijského výboru a spolupráci s existujícími sportovními podniky. Projekt vznikl za podpory MOV, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva zdravotnictví, České televize a dalších partnerů.
fitpeckylogo Prodejna se zdravou výživou a fitstudiem v Pečkách.
GalerieEfEf-logo Jsme malé, začínající, více méně rodinné nakladatelství. Děláme knížky pro radost. Sobě a snad i druhým. Vybíráme si témata, která pohladí duši, přinesou trochu poznání.
polabske uzeniny Rodinné řeznictví. Nejlepší uzeniny z Peček chutnají zákazníkům ve všech koutech naší země. Máte už chuť? Nečekejte ani o vteřinu víc a vyberte si teď, co u nás ochutnáte.Obec RateniceFOTO Jaroslav ŽeleznýObec Dobřichov
Kolínský deníkElektro Emil TrčkaPetr Plaček - jízdní kola
AB drogerie parfumerieLékárna Pečky - ŽertováCykloservis Černý Mojžíš
 PONTEX - Pečenka 
Add a comment
Joomla templates by a4joomla